Ruch po zdrowie!

meeting-plakat-webFundacja „Zaskoczeni Wiekiem” zorganizowała meeting charytatywny pod hasłem „Wyćwicz swoje zdrowie”. Impreza pod patronatem Starosty Legionowskiego zgromadziła miłośników sportu i zdrowego trybu życia.

W ostatnią sobotę stycznia mieszkańcy powiatu, którzy postanowili spędzić popołudnie w legionowskiej Arenie, na pewno nie pożałowali swojej decyzji. Program imprezy uwzględniał potrzeby zarówno dorosłych, jak i dzieci, osób spragnionych ruchu i tych nastawionych na edukację.

7(1)

Chętnych do wspólnych ćwiczeń nie brakowało. Piknik zainaugurowano wykładem doktor Anny Plucik-Mrożek, poruszającym kwestię aktywności fizycznej u chorujących na nowotwory. Następnie parkiet hali zapełnił się osobami pragnącymi wylać siódme poty podczas treningu „Ćwiczmy razem w każdym wieku” prowadzonego przez Małgorzatę Perl. Obie panie są pomysłodawczyniami fitnessu medycznego, czyli dziedziny powstałej z połączenia medycyny i fitnessu, która w bezpieczny i świadomy sposób uaktywnia osoby cierpiące z powodu przewlekłych chorób i dolegliwości.

Z kolei psychoterapeuta Elżbieta Mińkowska opowiedziała o pozytywnym wpływie aktywności fizycznej na regulację nastroju i budowanie wewnętrznej harmonii. Świeżo zdobytą wiedzę można było natychmiast zweryfikować w trakcie intensywnego „Treningu w rytmie serca”, któremu przewodził Wojciech Świątek.

O tym, jak powszechnym schorzeniem jest cukrzyca oraz o potrzebie ruchu i uprawiania sportu w jej przebiegu, zgromadzona publiczność dowiedziała się z prelekcji wygłoszonej przez doktor Annę Rubiec-Niemirowską. W trakcie meetingu młodzi wolontariusze kwestowali na rzecz chorującego na raka Janusza Płockiego oraz rodziny zmarłego Marka Banaka.

Gośćmi a zarazem atrakcją imprezy byli Krzysztof „Diablo” Włodarczyk – polski bokser, były mistrz świata organizacji WBC i były mistrz świata organizacji IBF oraz Bartosz „The Butcher” Fabiński – zawodnik MMA i UFC. Obecni byli także trener Robert Jocz i Krzysztof Czubernat. Kolejka chętnych do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia ze sławnymi i utytułowanymi bokserami nie miała końca.

Punktem kulminacyjnym imprezy był trening bokwy i zumby poprowadzony przez pochodzącego z Belgii Rene Lomanga. Charyzma trenera i jego pozytywna energia poderwały z krzeseł prawie wszystkich obecnych w arenie. Zwłaszcza panie chętnie skorzystały z możliwości udziału w tej formie ćwiczeń. Wspólna gimnastyka była nie tylko świetną zabawą, ale także prawdziwym widowiskiem tanecznym.

4

Rene Lomanga poprowadził trening żywiołowej zumby. Na wszystkich przybyłych czekały stoiska ze słodkościami i napojami. Najmłodsi chętnie korzystali z możliwości pomalowania buźki i pokonania toru przeszkód. Imprezę zamknął trening na powietrzu zorganizowany przez członków klubu sportowego Bravehearts Legionowo.

Sobotnia impreza służyła rozpropagowaniu idei aktywności fizycznej w każdym wieku i miała na celu zwrócenie uwagi na jej zbawienny wpływ w przebiegu schorzeń przewlekłych oraz dostarczyła wyśmienitej rozrywki. Nie można było przyjemniej i pożyteczniej spędzić tego popołudnia. – Chcemy, aby ludzie przestali bać się ruchu, dlatego pokazujemy, że niezależnie od wieku i dolegliwości można doskonale się bawić i jednocześnie dbać o swoje zdrowie. Zachęcamy do zdrowego stylu życia, który zmniejsza ryzyko wystąpienia raka. Mamy nadzieję, że będzie to impreza cykliczna. Kolejny meeting planujemy w lecie – tak o wydarzeniu mówiła w jednym z wywiadów prezes Fundacji „Zaskoczeni wiekiem” Anna Plucik-Mrożek.

14

        Na zdj. od lewej: Robert Jocz, Małgorzata Perl, Anna Plucik-Mrożek, Bartosz Fabiński, Rafał Perl

Ścianka-Perła

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *